Plastyka

Warsztaty malarskie
Zajęcia dla dzieci i młodzieży od  7 do 23 lat.

Zajęcia rozwijające wyobraźnię przy zastosowaniu różnorodnych technik plastycznych,
podstawowe zasady obserwowania i interpretowania natury, prace koncepcyjne, przygotowanie do egzaminów wstępnych do gimnazjum i liceum plastycznego oraz na Akademię Sztuk Pięknych

malarstwo - akwarela, olej, tempera, pastele suche i tłuste

rysunek - węgiel, ołówek, tusz

Prowadzący: Barbara Czarnecka
 

Tworzę, prowokuje, zaskakuję… - warsztaty plastyczne dla dzieci 
Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnych poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka. Dzieci uczyć się będą dostrzegania w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni. Projektując, a następnie wykonując własne modele prac uczestnicy będą rozwijać nie tylko zdolności manualne, ale również planowanie i realizację w etapach, pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację.
Prowadzący: Barbara Czarnecka


 

Ceramika
 

Oferta przeznaczona dla dzieci i młodzieży od 7 do 23 lat

Warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie. Zajęcia manualno-plastyczne rozwijające: sprawność dłoni - koordynację ruchową, skupienie i uwagę - koncentrację oraz wyobraźnię przestrzenną i koncepcyjną. Podstawowym materiałem będzie kolorowa glina, a powstałe z niej prace po wypaleniu będą zdobione w różnorodnych technikach.

Prowadzący: Anna Juśkiewicz
 

 

Fabryka drobiazgów czyli coś z niczego

Oferta dla dzieci i młodzieży od 7 do 23 lat.
Cel Fabryki to rozwijanie zdolności manualnych. Nauka różnych technik rękodzielniczych (haft, decoupage, twist art) dla początkujących i zaawansowanych. Na zajęciach można nauczyć się wykonywania drobnych przedmiotów użytkowych i ozdobnych oraz pamiątek i upominków różnymi technikami z wykorzystaniem różnych materiałów (koraliki, tkaniny, papier sznureczki itp.)
Prowadzący: Izabella Kamińska-Wasiak