19-10-2023

I Konferencja Zdrowia Psychicznego

Młodzi - potrafią rozwiązywać skomplikowane równania matematyczne, opisywać trudne procesy chemiczne, wyrecytować inwokację i wiele innych…. ale gdy doświadczają problemów 80% z nich chce „zniknąć z tego świata”. A my zamiast mówić „ja w Twoim wieku…” powinniśmy ich wesprzeć, wskazać gdzie szukać pomocy.
Stąd bardzo potrzebna inicjatywa Młodzieżowa Rada Bielan - I Konferencja Zdrowia Psychicznego - zorganizowana w Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie im. Jonasza Kofty
Wśród gości:
????Adam Bodnar - b. rzecznik praw obywatelskich, Senator elekt,
????Dorota Łoboda radna m.st. Warszawy, Przewodnicząca Komisji Edukacji, za kilkanaście dni Posłanka na Sejm RP,
????Damian Jaworek Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich
????Dominik Kuc - aktywista, Członek Rady Fundacji GrowSPACE Poland
????Joanna Grabowiecka - Prezeska Fundacja DAR Sztuki
????Bartosz Celiński - @Stowarzyszenie Precedens
????Anna Kosater - psycholożka, seksuolożka moonka
???? Olga Nowicka - psychoterapeutka, aktorka Teatru Komedia
W dyskusję świetnie wpisała się sztuka „Kocham Cię” Teatr Komedia, w której Julian i Lia przyglądają się długoletnim związkom, które trwają i takim, które kończą się rozwodem, miłości do świnki morskiej, lodów cytrynowych i… zbierania kasztanów. No właśnie: bo jak to jest z tą miłością? Może trwać wiecznie? Kocha się tylko na chwilę? A może… to znacznie bardziej skomplikowane? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi dzięki wspaniałej grze Olga Nowicka i Mikołaj Bańdo.
A to nie koniec. Wnioski ze spektaklu i z dyskusji w formie graficznej sketchnotki opracowała dla nas Agata z Draw the words! Całość trafi wkrótce do naszych placówek oświatowych.
Całość nie byłaby możliwa, gdyby nie dofinansowanie Sejmik Województwa Mazowieckiego! Podziękowania dla radnych i Wiesław Raboszuk - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego!
Na koniec dobra informacja - wkrótce na spektakl Teatru Komedia połączony z warsztatami zaprosimy kolejne szkoły. W projekt zaangażujemy blisko 1 500 uczennic i uczniów naszych bielańskich placówek oświatowych!