30-11-2022

W dniu 28 listopada 2022 w Sali Teatralnej Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza KOFTY w Warszawie odbył się IV. Festiwal Piosenki im. Jonasza KOFTY "PAMIĘTAJCIE O OGRODACH".
 

Nagrodę GRAND PRIX ufundowaną przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP otrzymała GABRIELA KURZAC z Warszawy, studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W jej wykonaniu bielańska widownia wysłuchała piosenki "TRZEBA MARZYĆ" do słów Jonasza KOFTY z muzyką Janusza STROBLA. Wśród widzów w Sali Teatralnej BCEK byli: Piotr KOFTA - syn Jonasza KOFTY i Janusz STROBEL kompozytor piosenki.
GABRIELA KURZAC - youtube

 

Miejsce I oraz nagrodę "ZŁOTY PEGAZ" otrzymała ZUZANNA DUDEK z Warszawy. W jej wykonaniu bielańska widownia wysłuchała piosenki "NIECH ŻYJE BAL" do słów Agnieszki OSIECKIEJ z muzyką Seweryna KRAJEWSKIEGO. Trenerem wokalnym Zuzanny jest Tomek KRUPA.
ZUZANNA DUDEK - youtube

 

Miejsce I oraz nagrodę "ZŁOTEGO PEGAZA" otrzymała KINGA WYLĘGŁY z Lipinek Szlacheckich. W jej wykonaniu bielańska widownia wysłuchała piosenki "NIEOBECNI" do słów Jonasza KOFTY z muzyką Janusza STROBLA. Wśród widzów w Sali Teatralnej BCEK byli: Piotr KOFTA - syn Jonasza KOFTY i Janusz STROBEL kompozytor piosenki. Nagrodą dodatkową Kingi WYLĘGŁY jest udział w Gali Telewizyjnej TVP na Festiwalu "MUSZELKI WIGIER" w dniu 27 maja 2023 roku w Suwałkach. Trenerem wokalnym Kingi jest Miłka MAŁECKA.
KINGA WYLĘGŁY - youtube

 

Miejsce III oraz nagrodę "BRĄZOWEGO PEGAZA" otrzymał NORBERT KUŚWIK ze Zduńskiej Woli . W jego wykonaniu bielańska widownia wysłuchała piosenki "TANGO TITANIC" do słów Jonasza KOFTY z muzyką Aleksandra PAŁACA.
NORBERT KUŚWIK - youtube